Přihlášení žáka
Login:
Heslo:
Přihlášení učitele
Login:
Heslo:

PAIGNTON 2010

22.08.2011
29. května 2010 v 11 hodin odjelo 40 žáků šestých a sedmých tříd základních škol v Karviné do Anglie. Tohoto zájezdu se zúčastnili vítězové soutěže v angličtině, která proběhla v měsíci dubnu a květnu.
Cílová stanice – město Paignton v jihozápadní Anglii v hrabství Devon.Cestovali jsme přes Německo, Belgii a 30. května ráno jsme přijeli do francouzského přístavu Calais, odkud jsme trajektem cestovali do anglického Doveru. Po příjezdu do Doveru jsme se vydali na cestu do Paigntonu. Na místě jsme byli v odpoledních hodinách. Naše první zastávka byla zoologická zahrada, která patří mezi nejkrásnější ve Velké Británii.

Po prohlídce ZOO jsme se sešli s našimi anglickými hostiteli a vydali se do našich dočasných domovů.

V pondělí 31. 5. se děti zúčastnily výuky v jazykové škole LaL. Výuka byla zaměřena na konverzaci a po absolvování děti obdržely certifikáty.

Odpoledne v doprovodu anglického průvodce jsme se vypravili na výlet do hlavního města Devonu – Exeteru. Večer (tak jako všechny ostatní) jsme trávili v hostitelských rodinách.

V úterý 1. 6. jsme se vypravili na celodenní výlet. Prvním cílem bylo nedaleké město Torquay, poté jsme si prohlédli nedalekou Babbacombe Model Village (model městečka s pohyblivými a ozvučenými výjevy). Odpoledne jsme strávili v národním parku Dartmoor, krajiny vřesovišť, skalnatých kopců a divoce žijících poníků a navštívili jsme vesničku Widecombe.

Ve středu 2. 6. jsme absolvovali další celodenní výlet – návštěvu unikátního biologického projektu Eden Project, vybudovaného na počest nového tisíciletí, jedné z největších atrakcí Velké Británie.

Ve čtvrtek 3. 6. byl na programu výlet do přístavu Plymouth. Navštívili jsme dejší National Marine Aquarium. Odpoledne jsme navštívili rybářské městečko Brixham a prohlédli si repliku Golden Hind (lodi Sira Francise Drakea ).

V pátek 4. 6. jsme se rozloučili s Paigntonem a vydali se na cestu do Londýna.Prohlídku Londýna jsme začali u London Eye,pokračovali jsme k The Houses of Parliament,Big Ben, Westminster Abbey,Whitehall, Downing Street, Horse Guards Parade, Buckingham Palace. St.James Park, Trafalgar Square,Piccadilly Circus, Leicester Square, British Museum a zakončili na Covent Garden.

Ve večerních hodinách jsme se vydali na cestu domů plni zážitků.
Do Karviné jsme se vrátili v sobotu 5. června večer.

Pavla Kubalová
Soubory
Přiložených souborů: 1
Název Velikost
výjezd.pdf 0.18 KB
Fotogalerie