Přihlášení žáka
Login:
Heslo:
Přihlášení učitele
Login:
Heslo:

HASTINGS 2011

15.08.2011
Tohoto zájezdu se zúčastnili výherci olympiád z dvanácti základních škol v Karviné, tři vyučující (Mgr. Dorota Machowská, Mgr. Lucie Kalafutová a Mgr. Šárka Mléčková). Dále nás po celou cestu doprovázela průvodkyně ze Student Agency, Radka Dalová, která se postarala o hladký průběh všech fakultativních výjezdů a čtyři řidiči, kteří se během cesty pravidelně střídali.
Rády bychom ocenily především profesionalitu, organizovanost a preciznost Student Agency, která již před odjezdem průběžně všechny informovala i o těch nejmenších podrobnostech celé spolupráce. Vyslovujeme též osobní ocenění práce naší průvodkyně, která se nám snažila vždy vyjít vstříc, snažila se předcházet, předvídat a efektivně řešit veškeré možné problémy, které by mohly znepříjemnit cestu. Když jsme už u toho chválení, nezapomínáme ani na představitele našeho města, bez nichž by se zájezd nekonal! V neposlední řadě musíme vyzdvihnout vzorné chování všech čtyřiceti žáků, kteří dokázali, že si tuto odměnu zasloužili. Ale přejděme k programu! Naplánovat poznávací výjezd není snadné. Pokud by se člověk chtěl podívat na vše, musel by v jižní Anglii strávit o mnoho déle, než my. Přesto si myslíme, že jsme viděli kus typické Anglie.

Cesta do Anglie se započala v sobotu 28. 5. 2011 a trvala necelý den. Obešla se naštěstí bez problémů a trajekt nás rovněž bezpečně přeplavil přes La Manche. Neděle se pak nesla v historickém duchu, protože jsme navštívili hned dva hrady, jeden v Doveru a druhý už v Hastings. Zajímavou shledáváme i prohlídku Jeskyní Pašeráků (Smugglers Caves). Po nichž jsme už byli rozváženi ke svým hostitelským rodinám.

Pondělní dopoledne jsme strávili v pirátském městečku Rye, kde jsme ochutnaly Cream tea a prošly se okolo typických anglických domů. Daleko více jsme si všichni ale užili Leeds, kde se příjemně vyčasilo a my si tak mohli užít prosluněných zahrad, bludiště a hradu. V úterý jsme si udělali piknik u hradu Bodiam, zavítali do městečka Battle, kde jsme viděli poutavou rekonstrukci bitvy o Anglii. Později jsme ještě navštívili muzeum Yesterday´s World a odpoledne procvičili jazykovou zkušenost žáků v jazykové škole v Hastings.

Středa a pátek byl věnován celodennímu výletu do Londýna. Navštívili jsme mnoho významných staveb a památek. Myslím, že přestože časová dotace pro Londýn byla tak omezena, podařilo se vymyslet smysluplný program prohlídek.

Ve čtvrtek jsme se prošli po křídových útesech Seven Sisters, které nám částečně znepřístupnilo natáčení dalšího dílu seriálu Top Gear. Přesto jsme si tam užili nádherné dopoledne. Odpoledne nám zpříjemnil výlet do Brightonu, kde jsme si krom Royal Pavilionu užili i nakupování.
Po všem tom cestování jsme byli rádi, že si můžeme sednout do autobusu a nechat se odvézt zpět domů. Tak jsme se všichni v pořádku dostali ke svým rodinám.

Mgr. Dorota Machowská, Mgr. Lucie Kalafutová a Mgr. Šárka Mléčková
Soubory
Přiložených souborů: 1
Název Velikost
Zprava_o_vyjezdu_do_Hastings.pdf 0.4 KB