Přihlášení žáka
Login:
Heslo:
Přihlášení učitele
Login:
Heslo:

PAIGNTON 2011

15.08.2011
Dne 28.května 2011 vyjelo 40 žáků ze 6. a 7.ročníků karvinských škol do Velké Británie. Cílem bylo město Paignton v Devonu, jihozápadní části Anglie.
Cesta byla dlouhá, ale proběhla klidně.

V nočních hodinách jsme projeli Německo a Belgii a v brzkých ranních hodinách v neděli 29.5. jsme se nalodili na trajekt ve francouzském Calais. Cesta trajektem do Doveru trvala asi 1,5 hodiny.
Do Paigntonu jsme dorazili odpoledne. Prohlédli jsme si Paignton ZOO a prošli se na místo srazu s našimi anglickými rodinami.

V pondělí 30.5. ráno jsme se všichni sešli u jazykové školy LaL, kde se děti ve třech skupinách zúčastnily výuky angličtiny. Výuka byla zaměřena konverzačně na témata „Free time“ a „In the house“ , žáci také pracovali s pracovními listy.

Přestávka se nesla v duchu vyprávění zážitků ze setkání s hostitelskými rodinami. Po absolvování výuky žáci obdrželi certifikáty. Setkali jsme se zde také s našim anglickým průvodcem Jamesem, který nás prováděl na výletech až do čtvrtku. Pro pedagogický dozor byla domluvena informační schůzka s manažerem volnočasových aktivit této jazykové školy.

Odpoledne jsme navštívili univerzitní město Exeter s krásnou katedrálou a nejužší uličkou na světě - Parliament Street.

V úterý 31.5. jsme absolvovali 1.celodenní výlet. První zastávkou bylo město Torquay, které s městy Paignton a Brixham leží v zálivu Torbay, nazývaným anglickou Riviérou. Dozvěděli jsme se také, že zde často pobývala Agatha Christie. Po prohlídce města a nákupech jsme se vydali do nedalekého miniaturního městečka Babbacombe Model Village.
Atraktivní pro nás bylo 4D kino.

Odpoledne jsme navštívili NP Dartmoor – krajinu vřesovišť , žulových „torů“ a divokých poníků, krajinu spojenou s příběhem psa baskervillského.

Ve vesničce Widecombe-in-the moor jsme ochutnali místní specialitu „Cream tea“.

Ve středu 1.6. nás čekal 2.celodenní výlet – návštěva unikátního arboreta s obrovskými skleníky, které představují biomy Středomoří a tropických pralesů – Eden Project (hrabství Cornwall).
V pozdním odpoledni jsme se vrátili zpět do Paigntonu a čas do rozchodu do rodin jsme strávili na pláži.

3.celodenní výlet ve čtvrtek 2.6. nás zavedl do přístavního města Plymouth, kde jsme se prošli kolem Citadely k majáku, navštívili jsme zajímavé National Marine Aquarium. Odpoledne jsme strávili v rybářském městečku Brixham, kde jsme si prohlédli repliku slavné lodi Francise Drakea – Golden Hind.

V pátek 3.6. brzy ráno jsme se rozloučili s našimi hostiteli a vydali se směrem domů. Cestou jsme navštívili Londýn – prošli jsme se od London Eye kolem Big Benu, Westminster Abbey a Downing Street přes Whitehall k Buckingham Palace. V St James´s parku jsme si udělali picnic a pokračovali na Trafalgar Square, Picadilly Circus, China Town a prohlídkovou trasu jsme ukončili na Covent Garden.
V podvečer jsme vyrazili z Londýna do Doveru.
Cesta zpět opět proběhla bezproblémově. Do Karviné jsme dorazili všichni zdraví v sobotu 4.6. kolem 18.hodiny.

Mgr.Monika Paráková
Soubory
Přiložených souborů: 1
Název Velikost
Zprava_o_vyjezdu_do_Paigntonu.pdf 2.18 KB
Fotogalerie